VİDEO

Prodüksiyon

AJANS FTV olarak 1993 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce firmaya kurumsal videolardan reklam spotlarına, eğitim filmlerinden web videolarına, faaliyet ve toplantı kayıtlarından özel efekt amaçlı stüdyo çekimlerine kadar geniş bir yelpazede prodüksiyonlar hazırlıyoruz.

AJANS FTV olarak 1993 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce firmaya kurumsal videolardan reklam spotlarına, eğitim filmlerinden web videolarına, faaliyet ve toplantı kayıtlarından özel efekt amaçlı stüdyo çekimlerine kadar geniş bir yelpazede prodüksiyonlar hazırlıyoruz.

Hedeflediğiniz mesajın en etkili şekilde verilmesi için ihtiyaç analizi ve metin yazımından filmin tamamlanıp teslimine kadar tüm aşamalarında profesyonel yaklaşımımız ve yaratıcı ekibimizle sizin için çalışıyor, farklı sektörlerden ve firmalardan müşterilerimizin farklı ihtiyaçları olduğunu biliyor ve onlara en uygun maliyetlerlerle müşteri memnuniyeti garantili çözümler sunuyoruz.

Bize filminizle kime, ne anlatmak istediğinizi söyleyin, bizde filminiz için gereken herşeyi düşünüp gerçeğe dönüştürelim.

POST PRODÜKSİYON

Post prodüksiyon, prodüksiyon sırasında elde edilen görüntü,resim ve ses gibi materyallerin grafik, fotoğraf ve müzik gibi diğer öğelerle bir araya getirilmesi yada işlenmesidir.

AJANS FTV, en yeni donanım ve sektörde yaygın olarak kullanılan AVID sistemleri ile DV’den HD’ye kadar tüm formatlarda eksiksiz post prodüksiyon hizmetleri vermektedir.

Film ve video projelerinizde, başından sonuna kadar, önceden belirlenen senaryoya sadık kalarak profesyonelce kurgulamanın yanı sıra etkili grafik, görsel efektler hazırlıyor, renk düzeltme, ses miksajı, ve altyazı hizmetleri veriyoruz.

Müşterilerimize ise fikirlerinin gerçeğe dönüştüğünü görmek kalıyor.

Sizin için yapabileceklerimiz

  • KurguGrafik ve görsel efektler
  • Renk düzeltme
  • Dublaj ve ses miksajı
  • Alt yazı
  • DVD – BD Menüleri

GÖRSEL EFEKT VE ANİMASYON

Filmlerin bir parçası olan görsel efekt, 3D animasyon ve karmaşık grafikleri HD (Yüksek Tanımlı) olarak hazırlıyoruz.

Uygulama Alanları
Bilgisayarda yaratılan grafikler, video veya fotoğraf çekmenin imkansız veya çok yüksek maliyetli olduğu durumlarda çok faydalıdır. Örneğin planlanmış mimari projeler, tasarım aşamasındaki ürünler veya iş süreçlerinin görselleştirilmesi gibi. Çoğu zaman henüz ortada olmayan bir ürün veya hizmetin görselleştirilmesi, teknik olarak gerçek fiziksel sahnenin yaratılmasının mümkün olmadığı veya çalışan makine ve ekipmanların içlerinde çekim yapmak yada fiziksel tehlikeler içeren sahneleri gerçekleştirmek mümkün değildir. Bu gibi durumlarda 3D/2D animasyon ve özel efektler en kolay ve en etkili yoldur.

Biz, güncel teknik donanımımız ve konusunda deneyimli kadromuz ile ihtiyaç duyduğunuz görsel efekt ve animasyon ve karmaşık grafikleri firmanıza uygun bütçeler dahilinde hazırlıyoruz.

Sizin için yapabileceklerimiz

  • Bilgisayar grafikleri
  • 3 Boyutlu (3D) modelleme ve animasyon
  • Green key çekim ve uygulamaları
  • 3D Stereoskopik video sunum

MÜZİK VE SES

Ses ve müzik bir filmi tamamlayan önemli unsurlardır. Yapımlarınızın istenilen dillerdeki dulbajlarını kendi stüdyomuzda veya yurtdışında profesyonel seslendirmenler kullanarak filmlerinize uygun şekilde eşliyoruz..

Filmleriniz için gerek hazır ses efektleri kullanarak gerekse yeni kayıtlar gerçekleştirerek ses efektleri yaratabilir ve filmlerinize 5.1 çok kanallı çok kanallı ses efektleri uygulayabiliriz.

Biz filmleriniz için en iyi müzikleri belirlerken sizin için – özgün yada stok – en uygun müzik çözümünü belirliyor ve bu doğrultuda özgün müzik çalışmaları, telif hakkı ayarlamaları yada telif haksız müzik çözümleri sunuyoruz.

ÖRNEK ÇALIŞMALAR

Algida Satış Memuru Eğitim Filmi

Unilever Türkiye için hazırlanan Algida Satış Memuru Eğitimi, Türkiye genelinde bölge müdürlükleri tarafından verilen eğitimler için hazırlandı. Tüm gün eğitimlerinin yanısıra 40 dakikalık ASM Eğitim Filmini de içeren sunum Adobe Flash teknolojisi ile görselleştirildi.

İstendiğinde eğitmenler tarafından özelleştirilebilen eğitim sunumu tüm Türkiye’de Algida satış memurlarının eğitimlerinde kullanılmaya başlandı.

Petkim İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Filmi

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından olan PETKİM Petrokimya Holding A.Ş. için hazırlanan ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Filmi’ tesise giren kişileri üretim tesisinde varolan tehlikeler ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirmek amacı ile hazırlandı.
Senaryosu gerekli sertifikasyona sahip İSG danışmanları ile birlikte hazırlanan film 22.500 m² kapalı alana kurulu 15 fabrika ve 8 yardımcı tesisin bulunduğu Petkim Aliağa Tesisleri’nde çekildi.
Koruyucu Donanımlar, Tehlikeli İş İzin Sistemi, Acil Durum Prosedürleri, Trafik Düzeni, Güvenlik ve Çevresel Riskler gibi bölümlerden oluşan film üretim tesisine girecek olan yeni personel, taşeron firma elemanları ve ziyaretçiler tarafından izlenecek ve ardından kısa bir teste tabi tutulacaklardır.
İzleyecek kişilerin ihtiyaçlarına göre detaylı ve kısa olmak üzere iki versiyonda kurgulanan film Türkçe ve İngilizce dillerinde seslendirildi.

Esen Şirketler Topluluğu Tanıtım Filmleri

Ülkemizin sayılı plastik ve profil üreticilerinden olan Esen Şirketler Topluluğu’nun yeni dönem tanıtım faaliyetlerinde kullanılmak üzere hazırlandı.
Esen Şirketler Topluluğu, Esen Plastik ve Esen Profil için olmak üzere üç versiyon halinde hazırlanan filmlerin çekimlerinde Keywest CamCat hafif dolly ve JimmyJib kamera destek sistemleri kullanıldı. Çekimleri İzmir Atatürk Organiza Sanayi Bölgesi ve Adana’da bulunan tesislerde gerçekleştirilen filmin post prodüksiyon ve DVD authoring işlemleri Avid sistemlerinde yapıldı. Film, Türkçe ve ingilizce olmak üzere iki dilde hazırlandı.