PRODÜKSİYON

Teknik Altyapı

AJANS FTV olarak 1993 yılından beri yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce firmaya kurumsal videolardan reklam spotlarına, eğitim filmlerinden web videolarına, faaliyet ve toplantı kayıtlarından özel efekt amaçlı stüdyo çekimlerine kadar geniş bir yelpazede prodüksiyonlar hazırlıyoruz.

HD ve SD’de Üstün Kayıt Kalitesi – Panasonic AG-HPX500 P2 Kamera

AG-HPX500 P2 bellek kartlı kamera ve kayıt cihazı, AG-HVX200 el ve AJ-HPX2000/2100 omuz kameralarını içeren P2 HD Professional Series’in yeni 2/3 inçlik kamerası. Değiştirilebilir lensleri alan 2/3 inçlik lens yuvası, 50/60Hz seçimli HD/SD çoklu format uyumu ve sinema seçimli resim kalitesine imkan veren değişken kare hızı işlevi özelliklerine sahip. Dört adet P2 kart yuvasına sahip olan AG-HPX500, uzun HD kayıt süresi, yüksek güvenirlik ve hızlı kayıt başlangıçları sunuyor.

P2 Bellek Kartına Kayıt

P2 kartı, büyük miktarlarda görüntü ve ses verisi saklayabilen bir yarı iletken bellek aygıtı. P2 kartının ileri AV teknolojisi, yayın ve yapımcılığa, IT iş akışının kanıtlanmış avantajlarını getiriyor. Bellek kartlı kaydedicilerde sürücü mekanizması olmadığı için, bakım maliyetleri çok daha az. Darbe, titreşim, sıcaklık değişimi ve toza karşı dayanıklılığı, haber çekimi ve görüntü kaydında gereken yüksek güvenirliliği sağlıyor. P2, optik disk ve sabit disklerden daha yüksek hızlarda veri aktararak, görüntü yapımını hızlandırıyor.

P2 dosyaları oldukları gibi aktarılıyor; doğrusal olmayan kurgu sistemlerine ve ağa bağlanabilen diğer cihazlar için dijitalleştirme gerekmiyor. Panasonic P2 cihazları, 2004 Atina Olimpiyatları ve 2006 Torino Kış Olimpiyatları gibi büyük etkinliklerde altın madalya sunumları için ve 2008 Pekin Olimpiyatları’nın da resmi yayın donanımı olarak kullanıldı.

Progresif 3CCD

AG-HPX500’ün 2/3 inçlik progresif 3CCD’si, yüksek hassasiyet için geniş ışık alım alanına sahip, ve görüntü kalitesi, hassasiyet ve maliyet arasında en iyi dengeyi kuruyor. Kameranın CCD’leri, saniyede tam 1080/60 (veya 50) progresif kare tarıyor.

Renk Sapması Düzeltimi (CAC)

CAC (Chromatic Aberration Compensation) işlevi, lensin biraz oluşturduğu renk sapmasını otomatik olarak düzelterek, çevresinde bulanıklığı en aza indiriyor.

14 Bitlik Dijital Devre:

AG-HPX500, 14 bit A/D çevrimli ve 19 bit dahili işlemeli, yüksek performanslı dijital sinyal işlemcisi (DSP) içeriyor. Başlangıçta R,G,B renk sinyalleri için gamma ve diğer ayarlarını ve HD/SD format çevrim işlemlerini yapıyor.

48 kHz/16 bit, 4 Kanal Dijital Ses:

AG-HPX500, dört kanalın hepsinde tam 48 kHz 16 bit dijital ses kaydedebiliyor. Her kanal için ses kaynağı, mikrofon girişi veya hat girişinden seçilebiliyor.

Sahne Ayarları Seçimi:

Bu ayarlar bir dizi çekim koşulu için ayarladıktan sonra, gerektiğinde bu ayarlar hızla geri çağrılabiliyor. Altı adet ön ayar dosyası var; ve bunların isimleri ve ön ayarları istendiği gibi değiştirilebiliyor. Ayar dosyaları, bir SD bellek kartına da aktarılabiliyor.

Dört Kart Yuvasının Getirdiği Kayıt İşlevleri

AG-HPX500’ün dört adet P2 kart yuvası, çok karta kesintisiz kaydın yanında, sadece bellek kartlarıyla mümkün olan bazı yeni kayıt işlevleri de sağlıyor:
• Kart seçici: Cihaz bekleme modundayken kayıt yuvası anında değiştirilebiliyor. Çalışırken değiştirme: Dolu bir bellek kartını, P2 kamera ikinci bir karta kayıt yaparken boş bir kartla değiştirebilirsiniz.
Döngülü kayıt: Bu işlevin uzunluğu belirlenebiliyor, ve kamera, pause (duraklatma) tuşuna basılana dek bu alan üzerine sürekli kayıt yapıyor. Bu, ön kayıttan daha uzun bir kayıt süresine imkan veriyor.
Ön kayıt: Bekleme durumundayken, HD’de 3 saniyeye (SD’de 7 saniyeye) kadar sürekli kayıt yapıp en sonu saklanabiliyor. Böylece Rec Start butonuna basmadan önce gerçekleşen olayların çekimi kaçırılmıyor.
Tek çekimli kayıt: Canlandırma için uygun olan bu modda, Start butonuna her basılışta belli bir süre (1 kareden 1 saniyeye kadar) kayıt yapılıyor.

Aralıklı kayıt: Belirlenen aralıklarla (2 kareden 10 saniyeye kadar) her defasında bir kare kaydeden bu mod, gözetim ve çok yavaş efektler için uygun.

Klip Küçük Resmi/Veri İşlevi

Bu P2 kamerası her kaydı bir klip (dosya) olarak kaydediyor ve buna otomatik olarak bir küçük resim ve dosya bilgisi ekliyor. LCD ekran bir klibin ön izlemesini yapmak veya klip verisine bakmak için, küçük resim listesinden istenen klip seçilebiliyor. Bu küçük resim ve dosya bilgileri, P2 Viewer kullanılarak bir PC’de veya doğrusal olmayan kurgu yazılımında görüntülenebiliyor.

Çekim İşareti ve Metin Belleği

Her klibe kayıt sırasında veya sonrasında OK veya NG işareti eklenebiliyor. İşaretli klipler olan bir P2 kartı PC’ye takıldığında, sadece işaretli kliplerin görüntülenmesi mümkün. Bir klibi kaydederken veya izlerken 100 yerden herhangi birinde Text Memo butonuna basıldığında, boş bir metin bellek etiketi kaydediliyor. PC’de, etiket arayıp içerisine bir not yazılabiliyor.

Beklentilerinize cevap verebilen bir kurgu sistemi: AVID Chrome Xe

Tek sistemle Analog ve dijital HD ve SD çözünürlük seçenekleri ve dünün, bugünün ve yarının video cihazlarına tam uyumlu bağlantı imkanları..Hepsi bir arada. XENA LHe video kartı ile çalışan Chrome Xe, kullanıcıya problemsiz 10 bit veya 8 bit sıkıştırmasız HD görüntü ve 2 kanal AES ve 8 kanal bütünleşik ses olanağı, analog kompozit / komponent video ve 2 kanal ses giriş/çıkışlarına sahip. Ayrıca yayın kalitesinde HD den SD ye down-conversion yapabiliyor. Kamera ve kurgu sistemlerini IT tabanlı video işleme altyapısına uyumlu hale getiren AJANS FTV, böylece müşterilerinin gereksiz zaman kayıplarını da en aza indirmiş oluyor.

AVID CHROME Xe Genel Özellikler

•10-bit sıkıştırmasız SD/HD görüntü yakalama
•12-bit HD analog komponent giriş/çıkış
•12-bit SD analog komponent veya kompozit / YC giriş/çıkış
• 10-bit HD den SD’ye donanımsal down-conversion
• DPX, Cineon, TGA, TIFF, BMP, YUV, AVI ve QuickTime dosya desteği • SDI veya HD-SDI girişler
• 2 bağımsız SDI/HD-SDI çıkış
• 2-kanal dengeli XLR AES ve 2-kanal dengeli XLR analog ses giriş/çıkış
• 8-channel SDI bütünleşik ses giriş/çıkış
• HD/SD Genlock
• RS-422 cihaz kontrolü

LIBEC JB-30U Jib Arm

LIBEC JB-30U, kullanıcıya yatay ve dikeyde yumuşak ve sarsıntısız hareket olanağı sağlıyor. Ek alt askı aparatı ile neredeyse yere sıfır görüntü alma olanağı veriyor.

Setin ağırlığı 10 kg ve kurulumu 5 dakika. Jib Arm’ ın kompakt ve basit yapısı sayesinde dar mekanlarda zorlanmadan çekim yapmak mümkün. 75mm ve 100mm tripod kafalarına uyumlu olan jib arm, 20 kg a kadar olan kameralarla rahatlıkla kullanılabiliyor.